All fields are required.

Close Appointment form
icon
Українську легкоатлетку впіймали на допінгу: подробиці скандалу
Новости

Фото pixabay.com

Виконком Федерації легкої атлетики ухвалив рішення дискваліфікувати на два роки Ольгу Корсун, яка в липні здобула золоту медаль у потрійному стрибку на Всесвітній Універсіаді в Неаполі.

Далі у її планах була олімпійська ліцензія. Але на Ігри в Токіо Оля не поїде: з 12 липня 2019 року по 11 липня 2021-го вона буде поза великим спортом. Крім того, рішенням виконкому анульовано її результати, показані з липня, всі титули, нагороди, очки.

“У Неаполі Корсун відразу після виступу здала аналізи ВАДА. Згодом прийшли результати. В її організмі виявили сліди діуретичних (сечогінних) препаратів. Міжнародна федерація поінформувала нас про цю проблему, ми вирішили усунути спортсменку від виступів на два роки”, — пояснює “Експресу” генеральний секретар ФЛАУ Михайло Медведь.

Медалі й нагороди забирають у всіх порушників антидопінгових правил. Проте Корсун доведеться віддати і призові гроші, які вона заробила на турнірах після 12 липня.

“Процедура покарання спортсмена за допінг передбачає конфіскацію всього здобутого нечесним способом. Але щодо повернення коштів — законодавчо ще не прописано, як це зробити. Досі в Україні не було таких випадків. Спортсменка, як мені відомо, подаватиме апеляцію. До її розгляду у стрибунки формально залишатиметься все, що вона здобула”, — каже Михайло Медведь.

Цікаво, що в разі позитивної допінг-проби World Athletics (Міжнародна федерація легкої атлетики) зазвичай рекомендує чотирирічну дискваліфікацію, однак у випадку з українкою обмежились дискваліфікацією лише на два роки. Чому?

читайте також: Гомосексуалізм і віра в Бога. Зізнатися на сповіді чи змовчати?

“Якби в неї виявили анаболічні препарати, було б рішення про чотирирічну дискваліфікацію, — каже колишній старший тренер збірної України зі стрибків у довжину Анатолій Голубцов. — Усе-таки діуретики не вважають хтозна-яким допінгом. Сечогінні препарати допомагають зігнати вагу, стимулюють м’язи. Не скажу, що вони дають велику чи вирішальну перевагу над суперником, але спортсмен завдяки їм опиняється у кращих умовах”.

Також сечогінні препарати використовують, щоб вивести допінгові препарати з організму. Нагадаймо, свого часу саме через діуретик був дискваліфікований на два роки воротар донецького “Шахтаря” Олександр Рибка. Він ужив сечогінний засіб, аби скинути вагу.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про найбільші проблеми київського футбольного клубу, через які команда ризикує попрощатися з Лігою Європи.


Джерело статті: “https://expres.online/sport/ukrainsku-legkoatletku-vpiymali-na-dopingu-podrobitsi-skandalu”

22 Likes
  • Поделись этим: